O nás

SOL!S Praha

solis-00V Praze začal fungovat nový solidární projekt SOL!S. Je inspirovaný podobnými solidárními sítěmi ve světě, mezi něž patří například u nás často zmiňovaná Seattle solidarity network. SOL!S jako svůj první výstup vydal leták o svých záměrech:

 

Nezaplacená mzda?
Nedobrovolné přesčasy?
Zvyšování nájemného?
Nebo máš jiný podobný problém?

Kdo jsme?

Jsme neformální skupinou lidí, kteří mají zájem řešit své konkrétní individuální problémy na pracovišti, co se týká například bydlení či jiných případů nespravedlnosti a šikany.

Nechceme se spoléhat na soudy či sliby šéfů. Víme dobře z vlastní zkušenosti, že jednotlivec se spravedlnosti nedovolá. Zjistili jsme, že společně máme větší šanci se v konkrétních případech dobrat konkrétních výsledků.

Na pohrdání mocných a zdržovací taktiku formální spravedlnosti máme odpověď: přímou akci. Náš arzenál sahá od informování zákazníků a obchodních partnerů o nekalých praktikách dané firmy formou malých demonstrací, letákových kampaní či plakátů po demonstrace v místech bydliště toho, kdo o bezpráví rozhodl.

Jak to funguje?

Společně s vámi problém prodiskutujeme a posoudíme, jak jsme schopni pomoci s jeho řešením. Jako první krok volíme předání vašich (a v tom momentě už vlastně našich) požadavků odpovědné osobě s lhůtou na jejich splnění. Informujeme je také, že v případu se angažuje Pražská solidární síť, která je připravena učinit další kroky.

Jaké budou, záleží na vás, reakci protistrany i našich možnostech.

Zapoj se!

Ozvi se, jestli máš problém na pracovišti anebo v komunitě.

Jestli momentálně žádný problém nemáš, uvítáme tvou podporu při pomoci jiným. Čím více nás bude, tím více toho budeme schopni řešit a tím spíše dokážeme pomoci taky tobě, když se dostaneš do nesnází.

Tento leták je určen všem, kteří mají podobné problémy a neví si s nimi rady, anebo pro ty, co mají zájem zapojit se do dlouhodobé činnosti a přiložit ruku k dílu.

Organizujeme se, abychom si pomáhali.

Jestli tě naše iniciativa zaujala, napiš nám na solispraha[a]riseup.net.

telefoní kontakt:722 670 698

Leave a Reply